Punkt Konsultacyjno – Diagnostyczny w Warszawie

Bezpłatne badanie na HIV w Warszawie – anonimowo i za darmo

Godziny pracy PKD:
PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK: 9:30 – 19:30

W przypadku zlecenia przez doradcę szybkiego testu przesiewowego wynik można odebrać nawet po 20 minutach!

UWAGA: Ostatni klient (na zlecenie testu) przyjmowany jest 15 minut przed końcem pracy Punktu.

===> Co warto wiedzieć o badaniu w kierunku HIV? <===

Aby wykonać anonimowy i bezpłatany test w kierunku HIV/ HCV należy w pierwszej kolejności odyć rozmowę z doradcą PKD, który udzieli niezbędnych informacji i odpowie na wszelkie pytania. 
Badanie nie wymaga wcześniejszej rejestracji !

WARTO WIEDZIEĆ: Aby wykonać test w kierunku HIV nie trzeba mieć skierowania od lekarza, ubezpieczenia czy dowodu osobistego. Klient Punktu Testowania pozostaje przez cały czas anonimowy i ma gwarancję poufności. Wynik badania odbiera się wyłącznie osobiście. Nie udziela się informacji o wynikach telefonicznie czy korespondencyjnie. Wynik testu wydaje doradca, a jego odbiór jest okazją do wyjaśnienia ewentualnych wątpliwości, upewnienia się co do jego znaczenia. Wynik wydawany jest na podstawie numeru badania i hasła, ustalonego wcześniej przez klienta.

Badanie w kierunku HIV składa się z dwóch elementów: rozmowy z doradcą oraz pobrania niewielkiej ilości krwi przez pielęgniarkę lub pielęgniarza.. Zadaniem doradcy jest udzielenie klientowi rzetelnej informacji na temat ryzyka zakażenia, sposobów jego minimalizacji, ocena ryzyka w odniesieniu do konkretnej sytuacji oraz zapewnienie wsparcia osobie badanej. Wszyscy doradcy pracujący w PKD posiadają certyfikat Krajowego Centrum ds. AIDS (agenda Ministra Zdrowia), zaświadczający o ich gruntownym przygotowaniu do wykonywania tego zawodu oraz odpowiednich kompetencjach. Rozmowa ma charakter poufny i prowadzona jest w przyjaznej dla klienta atmosferze. Osoba zgłaszająca się na badanie nie jest oceniana ani pouczana, a jedynie informowana o możliwych konsekwencjach.

Test w kierunku HIV najlepiej wykonać 6 tygodni (test czwartej generacji) / 12 tygodni (test szybki) od sytuacji, w której mogło dojść do zakażenia. Otrzymany wówczas wynik jest ostateczny, a na jego podstawie można w pełni wykluczyć zakażenie HIV.

W PKD wykonuje się testy przesiewowe , które dają możliwość wykrycia zakażenia już we wczesnej jego fazie (już po pełnych  14 dniach od zakażenia), jednak całkowitą pewność w stosunku do otrzymanego wyniku „ujemnego” (brak zakażenia) można mieć jedynie, gdy badanie zostanie wykonane po tzw. „oknie serologicznym”, czyli po 12 tygodniach od sytuacji ryzykownej (6 tygodni dla testów czwartej generacji).

 

Najbardziej aktualne informacje o wszystkich Punktach Konsultacyjno-Diagnostycznych w Polsce znajdziesz pod adresem:

http://www.aids.gov.pl/pkd/

Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny współfinansowany jest przez Krajowe Centrum ds. AIDS oraz m.st. Warszawa.

 

TEST NA HIV W WARSZAWIE * SZYBKO * TEST NA HIV CHMIELNA * POUFNIE * BADANIE NA HIV * BEZPIECZNIE * TEST NA HIV * BLISKO * TEST W KIERUNKU HIV * ANONIMOWO * BADANIE W KIERUNKU HIV * BEZPŁATNIE * HIV WARSZAWA      

Call Now Button